۳۲۸۷۶۳۲۹ - 041 ۰۹۱۴۳۰۶۱۷۲۶

عایق صدا

عایق صدا

 

عایق صدا برای کاهش آلودگی صوت و جلوگیری از انتقال صدا از محیطی به محیط دیگر استفاده می شود . عایق صدا پوششی جدید و مدرن بوده که امروزه در سراسر دنیا بسیار مورد استفاده قرار می گیرید . عایق صدا در انواع مختلفی تولید میشود از جمله عایق صوتی برای سقف ساختمان ، عایق صوتی برای کف ساختمان و عایق صوتی برای دیوار مشترک . در ادامه به طور مفصل در رابطه با عایق صدا توضیحاتی ارائه می کنیم که با مطالعه آن می توانید عایق صوتی مناسب برای پروژه خود انتخاب و خریداری نمائید .

چکیده

انسان قادر است صداهای متعددی را به خوبی بشنود بعد از آلودگی هوا ، آلودگی صوتی در کلان شهرها یکی از مشکلات اجتماعی به شمار می رود . وقتی درون یک اتاق ساکت هستیم حدود ۳۰ الی ۳۵ دسیبل صوت وجود دارد که ما قادر به شنیدن آنها نیستیم البته نه اینکه قادر نباشیم ولی چون به صورت مستمر در مکان های شلوغ قدم می زنیم یا فعالیت می کنیم سیستم شنوایی ما به آنها عادت کرده به همین دلیل  افراد از سنین میان سالی دچار مشکل در سیستم شنوایی می شوند.

 

در این مقاله می خواهیم راهکارها و روشهایی را برای پیش گیری از این مشکلات و مقابله با برخی از صداهای آزار دهنده بیان کنیم.

مقدمه

عایق صدا برای کاهش صدا و عدم انتقال صوت از محیطی به محیط دیگر مورد استفاده قرار می گیرد ودر شکل ها و انواع مختلفی تولید و عرضه می گردد و بررسی مسائلی که یک مصرف کننده در انتخاب عایق مناسب دچار مشکل نشود یکی از نکات حائز اهمیت به شمار می رود . وزن مناسب ، جنس مرغوب ، نصب آسان محصول از نکاتی هستند که یک عایق صدا باید تمامی این موارد را در سطح بالا دارا باشد.

عایق صونی با نام تجاری ایزوهم توانسته تمامی نکات از جمله وزن مناسب ، جنس مرغوب و… را در خود جای دهد و به عنوان یک عایق مناسب برای مشکلات صوتی باشد.

عایق صدا چیست؟

برای کاهش انتقال صدا از محیطی به محیط دیگر (آلودگی صوتی) باید از پوشش هایی استفاده کرد که به آن عایق صدا یا ضد صدا گفته می شود.

این عایق صدا با نام تجاری ایزوهم (izohome) با توجه به ساختار و بهره گیری از فناوری نانو می تواند کاهش صدای چشم گیری داشته باشد .  هر لایه ی این محصول ضخامت ۱۰ الی ۲۵  میلی متری دارد . به گفته کارشناسان و محققان هر لایه این عایق می تواند کاهش صدای ۵۰ الی ۸۰ درصد.

عایق صوتی ایزوهم جدیدترین نسل عایق صدا در دنیا بوده که در بیش از ۲۰ کشور برتر دنیا به فروش می رسد.

این عایق صدا به صورت رولی در ابعاد ۱۵*۱ متر تولید می گردد و در مجتمع های مسکونی برای دیوار مشترک بسیار مورد استفاده قرار می گیرد .

یکی از نکات حائز اهمیت در این عایق صدا نصب آسان آن می باشد که در بیشتر مواقع خود خریدار عهده دار نصب محصول روی دیوار می شود و این باعث کم کردن هزینه های عایق کاری شده است.

عایق صدا

ایزوهم چیست؟

ایزوهم دارای  یک ساختار سبک و مرکب و بسیار مقاوم الیافی است که دارای خاصیت عایق می باشد . محصول  عایق میبایست نرم و سبک ودارای خواص فیزیکی باشد این محصول از پلی استر تو خالی با فناوری نانو تولید میشود.

وزن محصول یک۱ کیلوگرم بوده که این امر در سبک سازی ساختمان نقش به سزایی دارد.ایزوهم در برابر رطوبت هوا و سایر شرایط محیطی آسیب پذیر نمی باشد و از شکستگی و ترک خوردگی دیوار ها جلوگیری و باعث کاهش هزینه تعمیر و نگهداری میشود .

اﯾﻦ  عایق در ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ  ﺑﺎ  ﺳﺎﯾﺮ ﻋﺎﯾﻖ ﻫﺎ از ضخامت ناچیزی ﺑﺮﺧﻮردارﻣﻰ ﺑﺎﺷﺪ و ﺑﻪ دلیل ﻋﺎﯾﻖ ﺣﺮارﺗﻰ و ﺑﺮودﺗﻰ  ﺑﻮدن از اﺗﻼف اﻧﺮژى ﺟﻠﻮﮔﯿﺮى کرده و ﺑﺎﻋﺚ ﮐﺎﻫﺶ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻫﺎى ﻣﺼﺮف سوخت ﻣﻰ ﺷﻮد . ﻋﻼوه ﺑﺮ اﯾﻦ از ورود ﺻﺪا های اضافی ﺑﻪ داﺧﻞ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن ﺟﻠﻮﮔﯿﺮی و ﺑﺎﻋﺚ ﺑﻮﺟﻮد آﻣﺪن آراﻣﺶ و آﺳﺎﯾﺶ در منزل ﻣﻰ ﺷود .

عایق صوتی ایزوهم با ضخامت های ۱۰ و ۲۵ میلی متر تولید و عرضه میگردد.

ویژگی ها و مزیت های عایق صوتی ایزوهم

عایق صوتی

عایق حرارتی

عایق رطوبتی

عایق مقاوم سازی

ضخامت های ۱۰٫۱۵٫۲۵ میلی متری

دارای تائیدیه بهداشت

دارای تائیدیه اروپا

عمر بسیار طولانی

تولید با فناوری نانو

دارای گارانتی

سازگاری با همه ملات ها

غیر قابل اشتعال

 

جدول مشخصات فنی محصول عایق ایزوهم

 

 

یک ساختمان با کیفیت باید تمامی نکات زیر را دارا باشد.

 • زیربنای ساختمان از جمله فنداسیون و اسکلت ساختمان باید بسیار مقاوم و با کیفیت باشد.

در هنگام انجام فنداسیون و اسکلت ساختمان حتما باید متخصصین پس از انجام آزمایشات و اطمینان از استاندارد و مقاوم بودن آن تائیدیه برای ادامه پروژه را دهند.

 • نازک کاری یا دیوار چینی ساختمان.

نازک کاری یا دیوار چینی و عملیات های بعد از آن مثل کاشی کاری یا گچکاری که بسیارپر اهمیت می باشد ولی از نظر خریدار متاسفانه کاملا بی اهمیت است . این مرحله از ساختمان سازی حتی می توانند بند ۱۸ را نیز که مربوط به عایق صدا است را هم در برگیرد . چون در این مرحله از مصالح مناسب برای جدا کردن اتاق خواب ها جدا کردن سرویس بهداشتی ، آشپزخانه و حتی دو واحد از یکدیگر استفاده نمی شود پس این مصالح نا مرغوب نمی توانند عایق صدا برای دیوار مشترک بین دو واحد باشند.

 • تاسیسات مکانیکی ساختمان مانند لوله کشی ، سیم کشی

کیفیت لوله های آب برای مصرف آب سرد و گرم

 • سیستم گرمایشی و سرمایشی

استفاده از سیستم های گرمایشی دارای استاندارد و سرمایشی مجزا از یکدیگر(برای یک ساختمان از یک سیستم مشترک استفاده نمی شود)

 • سیستم هوشمند ساختمان

استفاده از سیستم الکتریکی کنترل از راه دور جهت صرفه جویی در مصرف انرژی و آلودگی اهالی ساختمان

 • نوع درب و پنجره نصب شده

استفاده از درب و پنجره مقاوم و دوجداره و ضد سرقت

 • عایق صدا برای دیوار مشترک ، برای کف و برای سقف

به کار بردن عایق صدا در دیوار چینی جهت جلوگیری از تبادل صدا (حدالامکان قبل از مرحله سفید کاری ) بسیار لازم و ضروری است که در هنگام جدا کردن دو واحد از یکدیگر از عایق صدا برای جلوگیری از تبادل صوت استفاده شود . عایق صوتی ایزوهم با ضخامت ۱۵ میلی متر و کاهش ۵۰ دسیبل صدا گزینه مناسبی برای این کار است.

عایق صدا ایزوهم برای سقف هم علاوه بر کاهش صدای ساکنین واحد بالا باعث حفظ انرژی خانه و صرفه جویی در هزینه ها در فصل های گرما و سرما می شود.

 • دکوراسیون داخلی

اکثر مردم خانه های خود را با صلیقه خود و دکوراسیون را نسبت به عواطف و احساسات خود تزئین می کنند. یک ساختمان مناسب برای خرید با تمامی این ویژگی ها را دارا باشد تا خریدار بتواند محیطی آرام برای خود و خانواده خود ایجاد کند.

 

برای مشاوره و راهنمایی جهت انتخاب عایق مناسب با متخصصین ما در ارتباط باشید.

 

برای کاهش صدا از محیطی به محیط دیگر (آلودگی صوتی) باید  از پوششهایی  استفاده کرد که به آن پوشش، عایق صدا یا ضد صدا گفته می شود. مواد عایق میبایست نرم و سبک ودارای خواص فیزیکی باشد

این عایق صدا (izohome) با بهره گیری از فناوری نانو تکنولوژی ، با کاهش۵۰ الی ۱۰۰ دسیبل بستگی به تعداد لایه های این محصول نقش به سزایی را ایفا می نماید. عایق صوتی  ایزوهم جدیدترین و مدرن ترین نسل عایق صدا در دنیا بوده که  در بیش از ۲۰ کشور برتر دنیا به فروش میرسد(در مصارف صنعتی و ساختمانی برای دیوارهای مشترک، سقف، کف , سینماها , اتاق های کنفرانس و …) و از لحاظ کیفی بسیار مطلـوب و کـارآمد می باشد.

عایق صوتی ایزوهم

عایق صوتی ایزوهم در  مجتمع های مسکونی و تجاری (دیوارهای مشترک) به کار رفته و صداهایی را که باعث تضاد و تعارض به حریم خصوصی می باشند را کاهش داده و جایگزینی بسیار مناسب برای عایق های صوتی سنتی به شمار می آید. عایق صوتی ایزوهم، جدیدترین، با کیفیت ترین و بهترین عایق موجود در بازار ایران و جهان جهت عایق صدا نمودن دیوارهای مشترک آپارتمان ها و مجتمع های  مسکونی و تجاری مابین دو واحد، سقف، کف و … به شمار می آیند.

 

عایق صوتی ایزوهم به راحتی و با استفاده از کاتر به اندازه و ابعاد دلخواه بریده شده و با چسب مخصوص خود و یا چسب کاشی موجود در بازار بدون نیاز به پیچ و زیرسازی و … بر روی سطح دیوار یا دیوارهای موردنظر نصب و اجرا می گردد. همراه محصول برگه مراحل نصب عایق صدا  نیز برای هم وطنان عزیز ارسال میگردد .سهولت نصب عایق صوتی ایزوهم باعث شده که اکثر  مشتریان محترم خود از عهده نصب و اجرای آن بر می آیند و در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون نیاز به هیچگونه ابزار آلات خطر ناک می توانند عملیات عایقکاری صوتی را برای دیوارهای مشترک و … اجرا نمایند.

عایق صدا

بعد از اجرای عایق های صوتی ایزوهم  جهت زیباتر نمودن نمای محیط خود می توانید  بر روی عایق صدا  از؛

سفید کاری , سنگ کاری ,کناف، چوب، MDF، دیوار پوش،سنگ آنتیک، ورق های کامپوزیت و یا هر متریال سفت و محکم دیگر استفاده نمایید. عایق های صوتی ایزوهم به صورت رول بوده و ابعاد آن نیز ۱ متر در ۱۵ متر طول میباشد برای عایق کاری دیوارهای مشترک: ضخامت ۱٫۵ سانتی متر پیشنهاد میشود .

در شبکه های اجتماعی ما را به اشتراک بگذارید...Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Share on Facebook

اضافه کردن نظر

16 دیدگاه برای “عایق صدا”

 1. seaidi گفت:

  سلام
  عایق صوتی ایزوهم با ضخامت ۷ میلی متر نیاز داشتم.

 2. tavrizhark گفت:

  سلام
  برای خرید عایق صوتی ایزوهم لطفا با بخش فروش تماس داشته باشید یا از طریق تلگرام زیر درخواست پیش فاکتور نمائید
  t.me/hazrati29

 3. deconik گفت:

  این می تونه کاملترین مقاله در زمینه عایق های صوتی باشه
  ممنون از مطالب به روز و مفیدتون

  1. tavrizhark گفت:

   با سلام
   ممنون از همکار گرامی برای همکاری بیشتر خوشحال می شویم در ارتباط باشیم

 4. حبیبی گفت:

  سلام
  این عایقتون به چه صورته ابعادش؟اگه متراژ پایین باشه اشکال نداره؟

  1. tavrizhark گفت:

   با سلام
   به صورت رولی می باشد عرض ۱ متر و طول ۲۰ متر نسبت به متراژ مورد نظر برش داده و ارسال می شود.

 5. Reza sarmadi گفت:

  با سلام میزان کاهش صدا در نهایت چقدر خواهد بود؟

  1. tavrizhark گفت:

   سلام میزان کاهش صدا به نوع کار و ضخامت کار بستگی دارد و باتوجه به میزان صوت موجود در مکان ضخامت و متریال تعیین میگردد.
   برای اطلاع بیشتر به لینک زیر مراجعه فرماید
   https://izohome.com/
   برای مشاوره رایگان با شماره ی زیر در ارتباط باشید .
   ۰۹۱۴۲۴۶۷۵۶۰ انصاری

 6. Salar haydari گفت:

  سلام عایق صوتی ایزوهم چند دسیبل را پوشش میدهد؟

  1. tavrizhark گفت:

   با سلام عایق صوتی ایزوهم بستگی به ضخامت های مختلف و فرکانس های مختلف بین ۱۶ الی ۶۱ دسیبل میتواند کاهش صوت داشته باشد .
   برای اطلاع بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید
   https://izohome.com/%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D9%82-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B2%D9%88%D9%87%D9%85/

 7. Reza salmani گفت:

  سلام میتوان روی عایق های صوتی نصب شده مستقیما کاغذ دیواری کار کرد؟

  1. tavrizhark گفت:

   با سلام
   بخاطر الیافی بودن عایق صوتی ایزوهم نصب کاغذ دیواری روی محصول به صورت مستقیم امکان پذیر نمیباشد و می بایست اول روی محصول گچکاری و بعد کاغذ دیوار انجام شود.
   برای اطلاع بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید
   https://izohome.com
   برای مشاوره رایگان با شماره زیر در ارتباط باشید
   ۰۹۱۴۹۲۵۶۴۲۵ انصاری

 8. Reza salmani گفت:

  باسلام در همسایگی ما خانواده پرجمعیتی ساکن است که خیلی سروصدا وشلوغی میکنند برای دیوار مشترکمان چه نوع عایق صدایی مناسب است ؟

  1. tavrizhark گفت:

   با سلام
   اگر شدت صوت از سمت همسایه خیلی بیشتر باشد میتوانید از ضخامت ۳ سانتی متری عایق صوتی ایزوهم استفاده نمایید.
   برای اطلاع بیشتر به لینک زیر مراجعه نمائید.
   https://izohome.com/%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D9%82-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B1/
   لینک کانال تلگرام :
   https://telegram.me/izohome_sound

 9. Salman rezapoor گفت:

  سلام وقت بخیر میشه روی عایق ها برای بالابردن تاثیر پنل های اکوستیک طرحدار هم استفاده کرد؟و همچنین با عایق صوتی ایزوهم میتوان یک اتاق ۳در۴ رو به طور کامل فقط دیوارهارو عایق کاری کنیم؟

  1. tavrizhark گفت:

   با سلام بله میشود و همچنین میتوانیم صدای داد زدن را هم قطع کنیم
   برای اطلاع بیشتر و مشاوره رایگان با شماره زیر در تماس باشید
   ۰۹۱۴۹۲۵۶۴۲۵ انصاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 7 =

مطالب بروز