۳۲۸۷۶۳۲۹ - 041 ۰۹۱۴۳۰۶۱۷۲۶

عایق صدا

عایق صدا

 

عایق صدا برای کاهش آلودگی صدا و جلوگیری از انتقال صدا از محیطی به محیط دیگر استفاده می شود . عایق صدا پوششی جدید و مدرن بوده که امروزه در سراسر دنیا بسیار مورد استفاده قرار می گیرید . عایق صدا در انواع مختلفی موجود می باشد از جمله عایق صوتی برای سقف ساختمان ، عایق صوتی برای کف ساختمان و عایق صوتی برای دیوار مشترک . در ادامه به طور مفصل در رابطه با عایق صدا توضیحاتی بیان می کنیم که با مطالعه آن می توانید عایق صدا مناسب برای پروزه ساخت و ساز خود را انتخاب و خریداری نمایید .

چکیده

انسان قادر است صداهای زیادی را به خوبی بشنودبعد از مشکل آلودگی هوا ، آلودگی صوتی در شهرهای بزرگ یکی از مشکلات اجتماعی به حساب می آید . وقتی درون یک اتاق ساکت نشستیم حدود ۳۰ دسیبل امواج صوتی در آن وجود دارد که ما قادر به شنیدن آنها نیستیم البته نه اینکه قادر نباشیم ولی چون به صورت مستمر در مکان های شلوغ قدم می زنیم یا فعالیت می کنیم سنسورهای شنوایی ما به آنها عادت کرده به همین دلیل هم هست که افراد از سنین میان سال به بعد دچار مشکل در سیستم شنوایی  خود می شوند.

 

در این مقاله می خواهیم راهکارها و روشهایی را برای پیش گیری از این مشکلات و مقابله با برخی از صداهای آزار دهنده بیان کنیم.

مقدمه

عایق صدا برای کاهش صدا و عدم انتقال صوت از محیطی به محیط دیگر مورد استفاده قرار می گیرد ودر شکل ها و انواع مختلفی تولید و عرضه می گردد و بررسی مسائلی که یک مصرف کننده در انتخاب عایق مناسب دچار مشکل نشود یکی از نکات حائز اهمیت به شمار می رود . وزن مناسب ، جنس مرغوب ، نصب آسان محصول از نکاتی هستند که یک عایق صدا باید تمامی این موارد را در سطح بالا دارا باشد.

عایق صدا با نام تجاری ایزوبز توانسته تمامی نکات از جمله وزن مناسب ، جنس مرغوب و… را در خود جای دهد و به عنوان یک عایق مناسب برای مشکلات صوتی باشد.

عایق صدا چیست؟

برای کاهش انتقال صدا از محیطی به محیط دیگر (آلودگی صوتی) باید از پوشش هایی استفاده کرد که به آن عایق صدا یا ضد صدا گفته می شود.

این عایق صدا با نام تجاری ایزوبز (izobozz) با توجه به ساختارش و بهره گیری از فناوری نانو می تواند کاهش صدای چشم گیری داشته باشد .  هر لایه ی این محصول ضخامت ۱۵ میلی متری دارد . به گفته کارشناسان و محققان هر لایه این عایق می تواند کاهش صدای ۵۰ دسیبلی را به همراه داشته باشد . عایق صوتی ایزوبز جدیدترین نسل عایق صدا در دنیا بوده که در بیش از ۲۰ کشور برتر دنیا به فروش می رسد.

این عایق صدا به صورت رولی در ابعاد ۱۵*۱ متر تولید می گردد و در مجتمع های مسکونی برای دیوار مشترک بسیار مورد استفاده قرار می گیرد .

یکی از نکات حائز اهمیت در این عایق صدا نصب آسان آن می باشد که در بیشتر مواقع خود خریدار عهده دار نصب محصول روی دیوار می شود و این باعث کم کردن هزینه های عایق کاری شده است.

عایق صدا

ایزوبز چیست؟

عایق صدا ایزوبز دارای یک ساختار سبک و مرکب بسیار مقاوم الیافی است این محصول از پلی استر تو خالی تشکیل شده است و به دلیل وزن کم آن باعث شده نقش به سزایی را در سبک سازی ساختمان ایفا کند.

همچنین به دلیل بالا بودن بارکششی می تواند تا حد زیادی مانع از ترک خوردگی دیوارها و حتی در وقوع زلزله مانع ریزش آنها شود.

بنا به موارد مبحث ۱۹ سازمان تحقیقات مسکن ، هر ساختمان در حال ساخت باید بعد از مرحله بتن ریزی و دیوار چینی که معمولا برای سبک سازی سازه از بلوک های سفالی یا بلوک های سبک استفاده می کنند مرحله عایق کاری آغاز می گردد . که بهتر است در این مرحله از ساخت و ساز عایق کاری صورت گیرد تا تاثیر بیشتری در عملکرد آن صورت گیرد عایق کاری دیوارهای داخلی ساختمان از جمله پارتیشن بندی ، اتاق ها ، آشپزخانه ، حمام ، سرویس بهداشتی  و… همچنین عایق صدا برای کف و سقف علاوه بر کاهش صدا باعث کاهش مصرف انرژی در فصل های گرما و سرما می شود  که عایق ایزوبز این مورد را تا ۴۰ درصد کاهش می دهد برای انتخاب مناسب در خرید خانه حتما به نکات زیر توجه کنید.

اﯾﻦ  عایق در ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ  ﺑﺎ  ﺳﺎﯾﺮ ﻋﺎﯾﻖ ﻫﺎ از ضخامت ناچیزی ﺑﺮﺧﻮردارﻣﻰ ﺑﺎﺷﺪ و ﺑﻪ خاطر ﻋﺎﯾﻖ ﺣﺮارﺗﻰ و ﺑﺮودﺗﻰ  ﺑﻮدن از اﺗﻼف اﻧﺮژى ﺟﻠﻮﮔﯿﺮى کرده و ﺑﺎﻋﺚ ﮐﺎﻫﺶ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻫﺎى ﻣﺼﺮف سوخت ﻣﻰ ﺷﻮد . ﻋﻼوه ﺑﺮ اﯾﻦ از ورود ﺻﺪا های اضافی ﺑﻪ داﺧﻞ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن ﺟﻠﻮﮔﯿﺮی و ﺑﺎﻋﺚ ﺑﻮﺟﻮد آﻣﺪن آراﻣﺶ و آﺳﺎﯾﺶ در منزل ﻣﻰ ﺷود .

عایق صوتی ایزوبز با ضخامت های ۷ و ۱۵ میلی متری کم حجم ترین عایق صوتی موجود در ایران می باشد

 

ویژگی های الیاف ایزوبز

 • کاهش ۵۰ دسیبل صدا
 • ضد رطوبت
 • دارای تائیدیه بهداشت
 • عمر مفید ۶۵۰ سال
 • ضخامت ناچیز
 • سازگاری با همه ملات های ساختمانی
 • غیر قابل اشتعال
 • دارای تائیدیه اروپا

 

جدول مشخصات فنی محصول عایق ایزوبز

 

 

یک ساختمان با کیفیت باید تمامی نکات زیر را دارا باشد.

 • زیربنای ساختمان از جمله فنداسیون و اسکلت ساختمان باید بسیار مقاوم و با کیفیت باشد.

در هنگام انجام فنداسیون و اسکلت ساختمان حتما باید متخصصین پس از انجام آزمایشات و اطمینان از استاندارد و مقاوم بودن آن تائیدیه برای ادامه پروژه را دهند.

 • نازک کاری یا دیوار چینی ساختمان.

نازک کاری یا دیوار چینی و عملیات های بعد از آن مثل کاشی کاری یا گچکاری که بسیارپر اهمیت می باشد ولی از نظر خریدار متاسفانه کاملا بی اهمیت است . این مرحله از ساختمان سازی حتی می توانند بند ۷ را نیز که مربوط به عایق صدا است را هم در برگیرد . چون در این مرحله از مصالح مناسب برای جدا کردن اتاق خواب ها جدا کردن سرویس بهداشتی ، آشپزخانه و حتی دو واحد از یکدیگر استفاده نمی شود پس این مصالح نا مرغوب نمی توانند عایق صدا برای دیوار مشترک بین دو واحد باشند.

 • تاسیسات مکانیکی ساختمان مانند لوله کشی ، سیم کشی

کیفیت لوله های آب برای مصرف آب سرد و گرم

 • سیستم گرمایشی و سرمایشی

استفاده از سیستم های گرمایشی دارای استاندارد و سرمایشی مجزا از یکدیگر(برای یک ساختمان از یک سیستم مشترک استفاده نمی شود)

 • سیستم هوشمند ساختمان

استفاده از سیستم الکتریکی کنترل از راه دور جهت صرفه جویی در مصرف انرژی و آلودگی اهالی ساختمان

 • نوع درب و پنجره نصب شده

استفاده از درب و پنجره مقاوم و دوجداره و ضد سرقت

 • عایق صدا برای دیوار مشترک ، برای کف و برای سقف

به کار بردن عایق صدا در دیوار چینی جهت جلوگیری از تبادل صدا (حدالامکان قبل از مرحله سفید کاری ) بسیار لازم و ضروری است که در هنگام جدا کردن دو واحد از یکدیگر از عایق صدا برای جلوگیری از تبادل صوت استفاده شود . عایق صوتی ایزوبز با ضخامت ۱۵ میلی متر و کاهش ۵۰ دسیبل صدا گزینه مناسبی برای این کار است.

عایق صدا ایزوبز برای سقف هم علاوه بر کاهش صدای ساکنین واحد بالا باعث حفظ انرژی خانه و صرفه جویی در هزینه ها در فصل های گرما و سرما می شود.

 • دکوراسیون داخلی

اکثر مردم خانه های خود را با صلیقه خود و دکوراسیون را نسبت به عواطف و احساسات خود تزئین می کنند. یک ساختمان مناسب برای خرید با تمامی این ویژگی ها را دارا باشد تا خریدار بتواند محیطی آرام برای خود و خانواده خود ایجاد کند.

 

برای مشاوره و راهنمایی جهت انتخاب عایق مناسب با متخصصین ما در ارتباط باشید.

 

برای کاهش صدا از محیطی به محیط دیگر (آلودگی صوتی) باید  از پوششهایی  استفاده کرد که به آن پوشش، عایق صدا یا ضد صدا گفته می شود. مواد عایق میبایست نرم و سبک ودارای خواص فیزیکی باشد

این عایق صدا (izobozz) با بهره گیری از فناوری نانو تکنولوژی ، با کاهش۵۰ الی ۱۰۰ دسیبل بستگی به تعداد لایه های این محصول نقش به سزایی را ایفا می نماید. عایق صوتی  ایزوبز جدیدترین و مدرن ترین نسل عایق صدا در دنیا بوده که  در بیش از ۲۰ کشور برتر دنیا به فروش میرسد(در مصارف صنعتی و ساختمانی برای دیوارهای مشترک، سقف، کف , سینماها , اتاق های کنفرانس و …) و از لحاظ کیفی بسیار مطلـوب و کـارآمد می باشد.

عایق صوتی ایزوبز

عایق صوتی ایزوبز در  مجتمع های مسکونی و تجاری (دیوارهای مشترک) به کار رفته و صداهایی را که باعث تضاد و تعارض به حریم خصوصی می باشند را کاهش داده و جایگزینی بسیار مناسب برای عایق های صوتی سنتی به شمار می آید. عایق صوتی ایزوبز، جدیدترین، با کیفیت ترین و بهترین عایق موجود در بازار ایران و جهان جهت عایق صدا نمودن دیوارهای مشترک آپارتمان ها و مجتمع های  مسکونی و تجاری مابین دو واحد، سقف، کف و … به شمار می آیند. عایق صوتی ایزوبز به راحتی و با استفاده از کاتر به اندازه و ابعاد دلخواه بریده شده و با چسب مخصوص خود و یا چسب کاشی موجود در بازار بدون نیاز به پیچ و زیرسازی و … بر روی سطح دیوار یا دیوارهای موردنظر نصب و اجرا می گردد. همراه محصول برگه مراحل نصب عایق صدا  نیز برای هم وطنان عزیز ارسال میگردد .سهولت نصب عایق صوتی ایزوبز باعث شده که اکثر  مشتریان محترم خود از عهده نصب و اجرای آن بر می آیند و در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون نیاز به هیچگونه ابزار آلات خطر ناک می توانند عملیات عایقکاری صوتی را برای دیوارهای مشترک و … اجرا نمایند.

عایق صدا

بعد از اجرای عایق های صوتی ایزوبز   جهت زیباتر نمودن نمای محیط خود می توانید  بر روی عایق صدا  از؛

سفید کاری , سنگ کاری ,کناف، چوب، MDF، دیوار پوش،سنگ آنتیک، ورق های کامپوزیت و یا هر متریال سفت و محکم دیگر استفاده نمایید. عایق های صوتی ایزوبز به صورت رول بوده و ابعاد آن نیز ۱ متر در ۱۵ متر طول میباشد برای عایق کاری دیوارهای مشترک: ضخامت ۱٫۵ سانتی متر پیشنهاد میشود .

ویژگی ها و مزیت های عایق صوتی ایزوبز

عایق صوتی

عایق حرارتی

ضد رطوبت

ضد زلزله

ضخامت ۷ و ۱۵ میلی متری

دارای تائیدیه بهداشت

دارای برگ تائیدیه اروپا

عمر بسیار طولانی

تولید با فناوری نانو

دارای برگ گارانتی

سازگاری با همه ملات ها

غیر قابل اشتعال

ایزوبز چیست؟

ایزوبز دارای  یک ساختار سبک و مرکب و بسیار مقاوم الیافی است که دارای خاصیت عایق می باشد . محصول  عایق میبایست نرم و سبک ودارای خواص فیزیکی باشد این محصول از پلی استر تو خالی با فناوری نانو تولید میشود.

وزن محصول یک۱ کیلوگرم بوده که این امر در سبک سازی ساختمان نقش به سزایی دارد.ایزوبز در برابر رطوبت هوا و سایر شرایط محیطی آسیب پذیر نمی باشد و از شکستگی و ترک خوردگی دیوار ها جلوگیری و باعث کاهش هزینه تعمیر و نگهداری میشود .

 

 

 

در شبکه های اجتماعی ما را به اشتراک بگذارید...Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Share on Facebook

اضافه کردن نظر

6 دیدگاه برای “عایق صدا”

 1. seaidi گفت:

  سلام
  عایق صوتی ایزوبز با ضخامت ۷ میلی متر نیاز داشتم.

 2. tavrizhark گفت:

  سلام
  برای خرید عایق صوتی ایزوبز لطفا با بخش فروش تماس داشته باشید یا از طریق تلگرام زیر درخواست پیش فاکتور نمائید
  t.me/hazrati29

 3. deconik گفت:

  این می تونه کاملترین مقاله در زمینه عایق های صوتی باشه
  ممنون از مطالب به روز و مفیدتون

  1. tavrizhark گفت:

   با سلام
   ممنون از همکار گرامی برای همکاری بیشتر خوشحال می شویم در ارتباط باشیم

 4. حبیبی گفت:

  سلام
  این عایقتون به چه صورته ابعادش؟اگه متراژ پایین باشه اشکال نداره؟

  1. tavrizhark گفت:

   با سلام
   به صورت رولی می باشد عرض ۱ متر و طول ۲۰ متر نسبت به متراژ مورد نظر برش داده و ارسال می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 2 =

مطالب بروز