اطلاعات تماس ۳۲۸۷۶۳۲۹ - 041 ۰۹۱۴۳۰۶۱۷۲۶

عایق صوتی

عایق صوتی

بررسی الیاف جدید ایزوبز برای مبحث عایق صوتی

چکیده

با توجه به خواص الیاف و استفاده بشر در زندگی روزمره از پشم و پنبه الیاف ایزوبز توانسته کارایی پشم و پنبه را افزایش دهد. این الیاف از اختلاط پشم و پنبه با پلی استر تو خالی تشکیل شده و از ساختار سبک و در عین حال مقاومی بر خوردار می باشد.

الیاف ایزوبز می توانند علاوه بر جلوگیری از تبادل سرما و گرما عایق صوتی مناسبی برای ساختمان ها باشد در این مقاله یک نگاه اجمالی به کارایی الیاف به عنوان عایق صوتی برای ساختمان خواهیم داشت.

 

مقدمه

انسان همواره از الیاف برای آسایش و آرامش خود استفاده می کند تن پوش مناسب در فصول مختلف از الیاف گوناگونی تولید می گردد. فرش ، رخت خواب و… هر کدام می توانند با الیاف خاصی نسبت به عملکردشان تولید شده باشند. با بالا رفتن سطح علمی و تلاش دانشمندان در سال ۱۹۰۴ الیاف پلی استر تو خالی تجاری گردید و با ویژگی های جدید نسبت به الیاف قدیمی توانست نیازهای بشر را تامین کند در همین راستا بعد از سپری شدن مدت کوتاهی به کمک فناوری نانو تکنولوژی توانستند الیاف جدیدی را با کارایی و خواص بیشتر به بازار جهانی عرضه کنند که هم خصوصیات پلی استر تو خالی و هم الیاف قدیمی مانند پشم و پنبه را داشته باشد این الیاف عایق صوتی مناسبی برای ساختمان محسوب می شود و می تواند مشکلات صوتی ، حرارتی و برودتی یک ساختمان را برطرف کند.

برای کاهش و مقابله با انتقال شدت صوت از محیطی به محیط دیگر باید از مواد پوششی که میتواند شدت صوت را در خود پیچانده و به اندازه قابل توجهی کاهش دهد استفاده نمود که به آن پوشش عایق صوتی گفته می شود.

عایق صوتی

یکی از عایق های اروپایی موجود در ایران و جهان عایق صوتی ایزوبز می باشد .

به طور کلی کارشناسان در رابطه با عایق صوتی ساختمان به این نتیجه رسیده اند که حتی با هزینه های بالا هم نمی توان به یک عایق صوتی صدرصد دست یافت و این امر در حالتی که ساختمان برای این منظور طراحی و ساخته نشده باشد بیشتر صدق می کند. اما با پیشرفت علم و دست آورد های جدید دانشمندان می توان تا ۸۰ درصد به این مهم دست یافت.

برای مثال عایق صوتی با الیاف پلی استر تو خالی در شرایطی که در هنگام ساخت بنا مورد استفاده قرار گیرد می تواند شرایط مطلوبی را فراهم آورد.

این عایق صوتی با ضخامت ۷ و ۱۵ میلی متری حتی در شرایطی که در هنگام ساخت بنا مورد استفاده قرار نگیرد قابلیت این را دارد که بعد از اتمام پروژه و در آخرین مرحله با هزینه بسیار کم نصب و شرایط مطلوب را فراهم آورد.

عایق صوتی ایزوبز با بهره گیری از تکنولوژی نانو می تواند تمامی مشکلات صوتی را در ساختمان و محل سکونت شما برطرف نماید. همچنین به دلیل ضخامت ناچیز این عایق صوتی بعد از اتمام پروژه هم به صورت روکار می توان از آن استفاده کرد و به دلیل نوع ساختار الیاف آن به راحتی انواع ملات را جذب خود کرده و سفید کاری روی این محصول بدون امکان ترک خوردگی قابل اجرا می باشد.

این عایق توانسته نظریه کارشناسان را نسبت به مصرف هزینه های بالای  عایق کاری  و نرسیدن به نتیجه مطلوب ، به دیدگاه جدید و مثبت تغییر دهد  . به گفته آنها این عایق با بهره گیری از فناوری نانو و دارا بودن تائیدیه بهداشت می تواند به عنوان یک عایق صوتی استاندارد مورد استفاده قرارگیرد.

متاسفانه امروزه بشر با استفاده از مصالح نامرغوب در ساختمان یک سیستم شنوایی بسیار قوی و حساس را در منزل فراهم ساخته اند که موجب چنین مشکلات بزرگی شده و حتی در مواقعی که همسایه دیوار مشترک برق خانه را روشن و خاموش می کند صدای کلید آن به راحتی شنیده می شود پس بهتر است با کمی دقت و حوصله به جای پایین آوردن سطح شنوایی خود توسط پنبه ، گوش های منزل خود را کر کنیم و آنها را از کار بیندازیم که عایق صوتی ایزوبز می تواند بهترین پنبه برای گوش خانه های ما باشد.

همیشه برای یافتن عایق صوتی برای منزل در هنگام تماس با فروشنده مشکل خود را با آنها در میان میگذاریم این مشکل تقریبا بیش از ۹۰ درصد به این صورت مطرح می گردد

 • ما صدای سرفه همسایه را می شنویم
 • وقتی تلفنشان زنگ می خورد گویی تلفن ما زنگ خورده
 • صدای همسایه دیوار مشترک خیلی اذیتمان می کند

تمامی این جملات به وضوح برای ما متخصصین عایق صوتی قابل مشاهده است به ندرت می توان گفت که یک خریدار جملات خود را این گونه بیان کند

 • من یک کودک خردسال دارم که ممکن است صدایش موجب آزار همسایه دیوار مشترک شود
 • دیوارهای منزل ما بسیار ضعیف و کم ضخامت است و رفت و آمد در ان بسیار صورت می گیردد و صدای بیش از اندازه ممکن است باعث آزار همسایه ها شود

همانطور که ما در منزل ممکن است صدای همسایه ها ، صدای تلفن ، صدای صحبت یا هرصدای دیگری را بشنویم به همان میزان هم صدای ایجاد شده در منزل ما برای همسایه ها آزار دهنده است و موجب اختلال در آرامش آنها می شود

با توجه به مطالب ذکر شده و نگاهی اجمالی به محصول ایزوبز ، تحقیقات بر این اساس پایه ریزی گردیده است که چه راه کارهایی برای عایق صوتی شدن یک ساختمان وجود دارد و انسان برای مقابله با صداهای ناهنجار چه کارهایی را انجام می دهد.

مردم به صورت روزمره با صداهای آزار دهنده ای مواجه هستند برای مثال در هنگام عبور از خیابان صدای بوق خودروها می تواند بسیار آزار دهنده و موجب اختلال در سیستم عصبی شود . برای جلوگیری از این اتفاق نیاز به آرامش و استراحت در محیطی آرام دارند . متاسفانه امروزه این محیط آرام برای استراحت حتی در خانه هم محیا نمی شود.

وقتی در اتاق در حال استراحت هستیم صدای تلوزیون ، صدای ضبط صوت یا حتی صدای تلفن باعث اختلال در سیستم عصبی ما می شود . در چنین مواقعی افراد درب اتاق استراحت را می بندند. اگر صدا باز هم به گوش برسد دستان خود را در مقابل گوش خود قرار می دهند تا از نفوذ صدا جلوگیری کنند.

نمونه های مورد بررسی برای مشکلات صوتی ساختمان

عایق صوتی دیوار مشترک در طبقات چند واحدی

عایق صوتی کف و سقف

عایق صوتی دیوار بیرونی

عایق صوتی دیوار داخلی و پارتیشنبندی

با وجود این مشکلات ایا بهتر نیست که سیستم شنوایی خانه هایمان را  مسدود کنیم؟

عایق صوتی یک امر بسیار مهم و ضروری در مبحث ساختمان سازی به شمار می رود پس نگاه خود را به این مسئله گسترده تر کرده و فرهنگ آپارتمان نشینی را در سطح جامعه افزایش دهیم.

برای فرهنگ سازی این مسئله بسیار مهم به جای تلافی صدای همسایه و ایجاد تنش در بین اعضای ساختمان با انجام عایق صوتی ساده در دیوارها و با توجه به این قضیه که حقی را برای همسایه خود قائل باشیم می توانیم حریم شخصی خود را حفظ و از انتقال صدای فرزندان و اعضای خانواده به منزل دیگران جلوگیری کنیم.

ایزوبز چیست؟

اﯾﺰوﺑز داراى ﯾﮏ ﺳﺎﺧﺘﺎر ﺳﺒﮏ و ﺑﺴﯿﺎر ﻣﻘﺎوم اﻟﯿﺎﻓﻰ است ﮐﻪ دارای خاصیت ﻋﺎﯾﻖ می ﺑﺎﺷﺪ ؛ محصول ﻋﺎﯾﻖ می باﯾﺴﺖﻧﺮم و ﺳﺒﮏ و داراى ﺧﻮاص ﻓﯿﺰﯾﮑﻰ ﺑﺎﺷﺪ . اﯾﻦ ﻣﺤﺼﻮل از ﭘﻠﻰ اﺳﺘﺮﺗﻮ ﺧﺎﻟﻰ ،ﺑﺎ ﻓﻨﺎورى ﻧﺎﻧﻮ ﺗﻮﻟﯿﺪ و ﻣﻘﺎوﻣﺖ ﺑﺴﯿﺎر ﺑﺎﻻﯾﻰدر ﺑﺮاﺑﺮ زﻟﺰﻟﻪ و رﻃﻮﺑﺖ دارد و همچنین بدلیل الیافی بودن محصول دارای ﻋﺎﯾﻖ ﺣﺮارﺗﻰ و ﺻﻮﺗﻰ بسیار بالاییﻣﻰ ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﺑﺎ ﻧﺼﺐ ﺑﺮ روى دﯾﻮار، ﺳﻘﻒ و ﮐﻒ ﻫﺮ ﭼﻬﺎرﻣﺰﯾﺖ را ﻣﻰ ﺗﻮان درﺳﺎﺧﺘﻤﺎن ایجاد کرد. وزن ﻣﺤﺼﻮل ۱kg/m2  ﺑﻮده ﮐﻪ اﯾﻦ اﻣﺮ در ﺳﺒﮏ ﺳﺎزى ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن ﻧﻘﺶ ﺑﻪ ﺳﺰاﯾﻰ دارد .

اﯾﺰوﺑز در ﺑﺮاﺑﺮرﻃﻮﺑﺖ ﻫﻮا و ﺳﺎﯾﺮﺷﺮاﯾﻂ ﻣﺤﯿﻄﻰآﺳﯿﺐ ﭘﺬﯾﺮ ﻧﻤﻰ ﺑﺎﺷﺪ و از ﺷﮑﺴﺘﮕﻰ و ﺗﺮک ﺧﻮردﮔﻰ دﯾﻮارﻫﺎ ﺟﻠﻮﮔﯿﺮى و ﺑﺎﻋﺚ ﮐﺎﻫﺶ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﺗﻌﻤﯿﺮ و ﻧﮕﻬﺪارى ﻣﻰ ﺷﻮد . اﯾﻦ ﻣﺤﺼﻮل ﺑﺎ وﯾﮋﮔﻰ ﻫﺎى ﻣﻨﺤﺼﺮ ﺑﻪ ﻓﺮدى ﮐﻪ دارد داراى ﻋﻤﺮ  بسیار بالایی ﻣﻰ ﺑﺎﺷﺪ و ﺑﻪ ﻋﻠﺖ ﻋﺪم ﭘﻮﺳﯿﺪﮔﻰ و آنتی باکتریال ﺑﻮدن , ﻣﻮرد  ﺗﺎﯾﯿﺪ ﺳﺎزﻣﺎن  ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ اﺳﺖ .

اﯾﻦ  ﻣﺤﺼﻮل درﻣﻘﺎﯾﺴﻪ  ﺑﺎ  ﺳﺎﯾﺮ ﻋﺎﯾﻖ ﻫﺎ از ضخامت ﺑﺴﯿﺎرﮐﻤﻰ ﺑﺮﺧﻮردارﻣﻰ ﺑﺎﺷﺪ و ﺑﻪ دﻟﯿﻞ ﻋﺎﯾﻖ ﺣﺮارﺗﻰ و ﺑﺮودﺗﻰ  ﺑﻮدن از اﺗﻼف اﻧﺮژى ﺟﻠﻮﮔﯿﺮى ﻣﻰ ﮐﻨﺪ و ﺑﺎﻋﺚ ﮐﺎﻫﺶ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻫﺎى ﻣﺼﺮف سوخت ﻣﻰ ﺷﻮد . ﻋﻼوه ﺑﺮ اﯾﻦ از ورود ﺻﺪا ﺑﻪ داﺧﻞ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن ﺟﻠﻮﮔﯿﺮی و ﺑﺎﻋﺚ ﺑﻮﺟﻮد آﻣﺪن آراﻣﺶ و آﺳﺎﯾﺶ ﻣﻰ ﺷود .

عایق صوتی ایزوبز با ضخامت های ۷ و ۱۵ میلی متری کم حجم ترین عایق صوتی موجود در ایران می باشد

ویژگی های الیاف ایزوبز

 • کاهش ۵۰ دسیبل صدا
 • ضد رطوبت
 • دارای تائیدیه بهداشت
 • عمر مفید ۶۵۰ سال
 • ضخامت ناچیز
 • سازگاری با همه ملات های ساختمانی
 • غیر قابل اشتعال
 • دارای تائیدیه اروپا

 

نقطه عطف عایق صوتی ایزوبز  نسبت به عایق های دیگر

به علت استفاده از مواد سبک , وزن  این محصول به شدت کاهش یافته و به وزن ۱ کیلو گرم بر مترمربع رسیده . این مسئله در سبک سازی ساختمان نقش بسیار مهمی را ایفا میکند .
در مقایسه با دیگر عایق های ساختمانی از طول عمر استثنانی ۶۵۰ سال درمحیطهای مرطوب برخوردار است . همچنین به علت عدم پوسیدگی از نظر بهداشت نیز تائیید شده و جای نگرانی برای تجمع میکروب در ساختمان نمیباشد. غیر قابل اشتعال. عدم نیاز به قالب بندی . مناسب برای تمام اقلیم ها. افزایش سطح زیر بنای مفید از جمله علل برتری این عایق صوتی نسبت به عایق های دیگرمیباشد .

 ویژ گی ها و مزیت های عایق صوتی با فناوری نانو تکنولوژی محصول ترکیه

 • کاهش ۵۰ الی ۱۰۰ دسیبل صدا
  • ضخامت ۷ و ۱۵ میلی متری
  • قابل استفاده در تمامی سطوح ساختمانی
  • ضد رطوبت
  • دانسیته ۱۰۲kg/m³
  • دارای تائیدیه اروپا از سازمان Itbak
  • دارای تائیدیه بهداشت از ترکیه
  • غیرقابل اشتعال

 

عایق صوتی

جدول مشخصات فنی محصول عایق ایزوبز

عایق صوتی

دیدگاه کارشناسان سازمان تحقیقات مسکن و شهرسازی نسبت به الیاف ایزوبز

عایق صوتی

جدول مقایسه عایق ایزوبز با سایر عایق های سنتی

عایق صوتی

برای مشاوره و راهنمایی جهت انتخاب عایق مناسب با متخصصین ما در ارتباط باشید.

 

صدا چیست؟

شرح انواع مختلف صداهای ناهنجار سروصدا یک شکل از آلودگی است که همه ما را تحت تاثیر خود قرار داده است.

هنگامی که سرصدا متوقف می شود آلودگی ناشی از آن بلافاصله به پایان می رسد.

درک از سرصدا همیشه یک موضوع دشوار است ، صدای یک مسابقه بزرگ فوتبال به بسیاری از مردم هیجان و لذت میبخشد و ممکن است برای افرادی آزار دهنده باشد یا نوعی از موسیقی با صدای بلند که برای جوانان بسیار ایده آل است ولی برای افراد سالخورده بسیار آزار دهنده و ناراحت کننده  بنابر این آلودگی صوتی یک امر کاملا ذهنی است و برای همه اتفاق می افتد برای مثال شما می خواهید در اتاق کاملا آرام مشغول مطالعه شوید ولی صدای تلوزیون همسایه شما را آزار می دهد و این آرامش از بین می رود .اکنون به این مساله پی برده شده است که صدا های بیش از حد یک خطر برای سلامتی و می تواند موجب استرس ، بی خوابی و بسیاری دیگر از نشانه های ناراحتی شود. در جدول زیر می توان علل صداهای ناهنجار و میزان صداهای آزار دهنده را مشاهده کرد.

عایق صوتی

همانطور که در جدول فوق مشاهده می کنید هرچیزی که بیش از ۸۰ دسیبل تولید صوت میکند بسیار ناراحت کننده است و می تواند مستقیم شنوایی را مختل کند . حجم های پایین سروصدا هم می تواند آزار دهنده و نگران کننده باشد شاید در طول روز این صداها زیاد به گوش نرسد اما شب این صداها به آزار دهنده ترین و ناراحت کننده ترین صداها تبدیل می شود . برای این مشکلات معرفی یک عایق صوتی برای جذب این صدا ها می تواند راه حل مناسبی باشد.

چندین نوع مختلف از صدا وجود دارد که به شرح زیر است

 • صدای هوابرد
 • صدای تاثیر
 • صدای پهلو

صدای هوابرد

یکی از آزار دهنده ترین های صدای موجود صدای هوابرد است که به صورت امواج هستند مانند امواج رادیو که به صورت هوابرد باعث آزار و اذیت و اختلال  در سیستم شنوایی ما می شود.

صدای تاثیر

صدای تاثیر مانند کوبیدن درب یا صدای قدم زدن روی یک شی سخت تولید می شود و در ساختمان ها به دلیل استفاده نا مناسب مصالح در کف ساختمان باعث انتقال صدا به واحد های طبقه پایین می گردد و باعث آزار همسایگان می گردد  که با استفاده از عایق صوتی مناسب می توان آن را به حداقل رساند

صدای پهلو

صدای پهلو که معمولا از دیوار های داخلی انتقال می گردد و بیشتر مشکلات در ناحیه دیوار مشترک صورت می گیرد حداقل چگالی مشخص شده برای استفاده در بلوک های سبک برای دیوار چینی و پارتیشنبندی VK/N تعیین گردیده است . که جهت عایق صوتی بودن آنها نیاز به عایق کاری توسط محصول ایزوبز  است . صدای پهلو اغلب در آپارتمان ها صورت می گیرد.

عایق صوتی یک اصطلاح است که برای کاهش انتقال صوت مورد استفاده قرار می گیرد مثلا در اتاق مجزا که از یک تیغه ی نازک جدا کننده استفاده شده برای کاهش یا قطع انتقال صوت و تبادل صدا بین این دو اتاق از محصول عایق صوتی استفاده می گردد ولی جاذب صدا به طور معمول در فضا های محصور مانند استدیوها ، سالن ها و مراکز تفریحی است و به کاهش طنین (اکو) کمک می کند یک سالن خاصی اغلب برای انجام رویدادهای مختلف به دلیل طنین اضافی غیر قابل استفاده است و برای انجام یک سخنرانی ساده برای رفاه حال شنونده گان نیاز به یک جاذب صدای مناسب دارد تا بتواند از طنین صوت جلوگیری کند .

مانع صوتی

یکی دیگر از راه های توصیه شده برای مسدود کننده صوت می باشد و به طور معمول شامل عایق صوتی با جرم بالا که پس از نصب آن صدای عبور از دیوار را کاهش دهد.

امواج صوتی مانند هوا در همه جا پراکنده هستند بنابراین غیر ممکن است به یک دیوار ساده به عنوان یک عایق صوتی نگاه کرد البته می تواند در کاهش صدا موثر باشد ولی کافی نیست.

اگر شما سنگ بزرگ را در وسط یک رودخانه تصور کنید متوجه خواهید شد که جریان آب به سرعت اطراف آن را احاطه کرد. و از آن عبور می کند و سنگ نمی تواند جلوی آب را بگیرد در همین بین یک برگ درخت شناور روی آب به محض رسیدن به تخته سنگ به آن می چسبد این مثال برای امواج صوتی و دیوار هم صادق است چراکه امواج صوتی زیاد به راحتی از دیورا عبور می کند و امواج صوتی بسیار کوچک در پشت دیوار محبوس شده و از بین می روند.

چطور خانه هایمان را عایق صوتی می کنیم ؟

اگر در کنار همسایگان پر سر و صدا زندگی می کنیم یا قصد ایجاد یک استدیوی خانگی هستیم غالبا لازم است که از عایق صوتی استفاده کنیم. در ساختمان های قدیمی دلیل نوع ساخت و دیوارهای ضخیم که در آن ها بکار رفته شده است کمتر از آپارتمان های مدرن با مشکل صوتی مواجه هستند در آپارتمان های جدید بدلیل استفاده از مصالح و بلوک های سبک جهت کاهش وزن ساختمان به سادگی صوت را از خود عبور می دهند و مشکلات صوتی را به وجود آورده اند. این آلودگی امروزه در بیشتر از یک مشکل است و موجب بیماری های مختلفی شده است و این امر در شهرها شلوغ و بزرگ بیشتر به چشم می خورد.

بسیاری از مردم بر این باورند که عایق کاری، اصلاح و مقاوم سازی دیوارهای ساختمان هزینه بر خواهد بود و برای کاهش صدای پیرامون خود و ایجاد محیطی آرام در منزل باید متحمل هزینه های هنگفتی شوند ولی شرکت ایرانیان تاوریژ می تواند راه کارهای مناسبی را به شما نشان دهد.تا هزینه های عایق صوتی ساختمان خود را به حداقل برسانیم.

عایق صوتی

چگونه بدانیم خانه ای که می خواهیم خریداری کنیم نیاز به عایق صوتی دارد یا خیر؟

همانطور که قبلا ذکر شد صداهای بیش از حد می تواند موجب بیماری گردد. در حال حاضر باری جلوگیری از این اتفاق برای همه ساختمان های مسکونی مقرراتی را معرفی کرده اند که به منظور کاهش آلودگی صوتی قطعا باید از عایق صوتی استفاده شود و این مقررات در تمام زمینه ها رایج است و در خوابگاه هاف هتل ها، بیمارستان ها مذرس و خانه های مسکونی ابلاغ گردیده است.

بدین منظور قبل از شروع عملیات عایق کاری جهت مشاوره رایگان و بازدید از محل با ما تماس بگیرید تا بهترین و آسان ترین روش را به شما پیشنهاد کنیم.

یک اشتباه بسیار رایج در بین مردم و متاسفانه مهندسین ساختمان استفاده از پلی استارین برای عایق صوتی و و به عنوان موادی که مانع نفوذ صدا می شود، اما این باور کاملا اشتباه و غلط است.

این مواد می تواند بعنوان عایق حرارتی مورد استفاده قرار گیرد اما بعنوان عایق صوتی غیر قابل استفاده است و به همین علت قبل از انتخاب عایق با مشاورین ما در تماس باشید.

چگونه می توان یک اتاق را به خوبی عایق صوتی انجام داد؟

اتاق به دلیل اینکه بعنوان مکانی برای استراحت تعریف گردیده است اغلب مردم بدنبال آرام کردن هر چه بیشتر اتاق هستند و این همیشه ممکن نیست و نمی توان بطور صد در صد به این امر دست یافت. اما با توصیه های مشاورین ما می توان به سطح معقولی از تبادل صدا دست یافت تا صدای همسایگان موجب مزاحمت زمان استراحت ما نشود.

برای عایق صوتی شدن یک اتاق مواردی باید رعایت شود که ما آنها را برای شما بازگو خواهیم کرد.

پنجره ها:

در بیشتر اتاق ها برای استفاده از نور خورشید در روز پنجره های نسبتا کوچکی تعبیه می شود که در تبادل صوت بسیار موثر است پس برای عایق کاری مناسب ابتدا باید از پنجره های دوجداره استفاده گردد تا عایق کاری به صورت صحیح انجام پذیرد.

دیوارها:

در دیوارهای داخلی ساختمان (دیوارهای جدا کننده و پارتیشن بندی) به دلیل سبک سازی ساختمان از سفال و یا بلوک های آماده ی سبک استفاده می کنند و این امر در ساختمان های مدون بیشتر به چشم می خورد. در این حالت ممکن است روزنه های زیادی در بین بلوک ها قرار گیرد که مرحله گچ کاری توسط عایق صوتی izobozz روزنه ها پوشانده شود که برای مشاهده جزئیات بیشتر می توانید از وبسایت شرکت استفاده نمایید.

سقف:

در بحث عایق صوتی بعد از دیوارها بهترین نتیجه را می توان از سقف گرفت بدین صورت که قبل از مراحل گچ کاری می توان با در نظر گرفتن شرایط ساختمان نوع سازه مصالح بکار رفته شده محصول izobozz نصب گردد و نسبت به شرایط تعداد لایه ها تعیین گردد تا بتوان عملیات عایق صوتی را به خوبی انجام داد و به نتیجه ای مطلوب رسید. بدین صورت می توان مانع تبادل صدا بین طبقات شد. و صداهایی نظیر صحبت، تلوزیون، تلفن به بالا منتقل نمی شود و برعکس.

کف:

یکی از مهمترین و مشکل سازترین صداهای موجود در ساختمان صدایی است که از کف ساختمان با پایین منتقل می شود که بصورت کوبه ای از انتقال وسایل منزل و راه رفتن و بازی کردن کودکان با یکدیگر تشدید پیدا می کند و براحتی به طبقه پایین منتقل می شود برای حل این مشکل چه راه کارهایی وجود دارد؟

صداهای کوبه ای از برخورد شی و یا ضربه زدن به یک جسم سخت تولید می شود برای مثال کف خانه ها بصورت سرامیک است در هنگام جابجایی اثاثیه منزل براحتی صدا تشدید و طنین آن در ساختمان پراکنده می شود.

عایق صوتی موجود برای رفع این مشکل باید علاوه بر نرمی و حالت انعطاف پذیریش باید بتواند از انتقال طنین به سازه جلوگیری کند.

همانطوری که در مبحث سقف گفته شده برای حالت استاندارد ساختمان اگر هر دو قسمت سقف و کف عایق کاری شود فضایی مابین این دو بوجود می آید که می تواند مانع از انتقال صدای کوبه ای گردد و تا میزان قابل توجهی این مشکل را بر طرف کند.

درب:

در بحث عایق صوتی درب باید در نظر داشته باشیم که آیا صدا فقط از درب عبور می کند یا خیر. درب ها به گونه های مختلفی ساخته می شود مثلا در بالای بعضی از درب ها برای استفاده از نور محیط پبجره های کوچکی تعبیه شده است و براحتی صدا را از خود عبور می دهد در مقوله عایق صوتی باید نگرش بصورت کاملا تخصصی انجام گیرد.

مثلا در هنگام بازدید از محل جهت عایق صوتی کردن آن باید تمامی جوانب در نظر گرفته شود برای عایق کاری درب یک اتاق کنفرانس علاوه بر در نظر گرفتن شرایط درب باید دیوارها هم مد نظر قرار گیرد تا به نتیجه مطلوب رسیده شود چرا که ممکن است بعد از عایق کاری درب همچنان صدای محیط بیرونی به داخل نفوذ کند زمانی می توان یک درب را بخوبی عایق صوتی انجام داد که تمامی شرایط برای این عمر مهیا باشد.

 

 

آکوستیک (طنین)

برای آکوستیک کردن یک اتاق بطوری که هم از طنین ایجاد شده جلوگیری کند و هم یک دافع مناسب برای صوت باشد و بتواند مانع از عبور صوت به خارج از اتاق شود. این محصول (izobozz) علاوه بر اینکه می تواند عایق صوتی مناسبی باشد به دلیل الیافی بودن می تواند جاذب صوت و مانع از ایجاد طنین شود اما لازم و ضروری است که جهت عملکرد مناسب در یک اتاق دیوارها و سقف به صورت یکپارچه پوشش داده شود و زورنه برای عبور صوت به جا نماند.

آمار و ارقام رابج به این معضل اجتماعی چه چیز را بیان می کند؟

حدود یک پنجم مردم از شنیدن صدای همسایه ها رنج می برند. ۶ نفر از ۱۰ نفر که اذیت یم شوند شکایت نمی کنند. این در حالی است که آنهایی که شکایت می کنند ۲۳% این افراد به طور مستقیم به خود همسایه شکایت می کنند ۱۲% به پلیس شکایت می کنندو ۸% به مقامات محل شکایت می کنند.

در بین شکایت های صورت گرفته ۴/۳ آنها به دلیل ایجاد صداهای ناهنجار انجام شده.

در بررسی های اخیر ۲۲% از مردم صدا را به عنوان شایع ترین مشکل بین همسسایگان بیان کرده اند که ۱۴ درصد به دلیل رفتار ضد اجتماعی و ۸ درصد آزار اذیت بوده است.

کشور بریتانیا در سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ اعلام کرد که بیش از یک سوم ساکنان سرو صدا را یک تاثیر منفی در کیفیت زندگی خور بیان کرده اند و از این موضوع به شدت رنج می برند و این علت مشکل را وجود همسایگان بی ملاحظه می دانند که حتی در بعضی مواقعموجب نقل مکان به جایی دیگر می شوند.

طبق آمار به دست آمده در سال ۲۰۱۷ حدود ۴۰ درصد از جمعیت در کشورهای بزرگ در معرض بیش از ۵۵ دسی بل صدای ترافیک جاده ها هستند.

۲۰ درصد در معرض بیش از ۶۵ دسی بل صدا در طول روز و ۳۰ درصد در معرض بیش از ۵۵ دسی بل صدا در شب قرار گرفته اند.

همچنین پزشکان به این نتیجه رسیده اند که صداهای ناهنجار باعث مشکلاتی از قبیل آسیب بر عملکرد شناختی فرد و اثرات آن بر فشار خون و ترشح هورمون کاتکول آمین می شود.

امید است با مطالعه این مقاله فرهنگ استفاده از عایق صوتی را در ساختمان های خود پیاده  کنیم.

هموطنان عزیز می توانید با مراجعه به وبسایت شرکت ایرانیان تاوریژ ارک  تمامی مراحل نصب محصول آزمایش های انجام شده در رزومه شرکت را مشاهده کنید.

اضافه کردن نظر

4 دیدگاه برای “عایق صوتی”

 1. reza گفت:

  سلام
  ببخشید عایق ایزوبز را می توانیم برای دیوار مشترک بین اتاق خواب استفاده کنیم و اینکه چقدر کاهش صدا دارد؟

  1. tavrizhark گفت:

   با سلام و خسته نباشید
   بله عایق صوتی ایزوبز با ضخامت ۷ یا ۱۵ میلی متر را میتوانید برای دیوار مشترک استفاده کنید با کاهش ۵۰ دسیبل صدا
   برای بررسی فیلم های تست عایق صوتی ایزوبز میتوانید از سایت آپارات یا لینک زیر http://tavrizhark.com/%d9%81%db%8c%d9%84%d9%85-%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c/
   و همچنین میتوانید از کانال تلگرام شرکت نیز فیلم را مشاهد نمایید.
   t.me/izobozz

 2. امید گفت:

  سلام خسته نباشید
  مزخواستم بدونم مشه روی این محصول به صورت مستقیم کاغذ دیواری انجام داد؟ممنون

  1. tavrizhark گفت:

   سلام دوست عزیز
   نخیر روی این محصول ابتدا باید سفیدکاری بشه بعد کاغذ دیواری بکنید برای دیدن نمونه کارها و مراحل نصب می توانید کانال تلگرام زیر را بررسی کنید.
   T.ME/IZOBOZZ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

مطالب بروز