۳۲۸۷۶۳۲۹ - 041 ۰۹۱۴۳۰۶۱۷۲۶

عایق حرارتی و برودتی

عایق حرارتی و برودتی ایزوهم

عایق حرارتی و برودتی ایزوهم  می تواند روزنه های روی دیوارها را به طور کامل پر کرده و انرژی محیط را ذخیره کند . این عایق به صورت رولی در کارخانه تولید و بسته بندی می شود و به صورت مستقیم به محل پروژه منتقل می گردد . نصب عایق حرارتی ایزوهم در خانه باعث مقاومت در برابر جریان گرما می شود همچنین باعث کاهش هزینه های گرمایشی و خنک سازی می گردد .

اگر عایق کاری  در یک خانه به درستی صورت گیرد نه تنها هزینه های سر بار گرمایشی و سرمایشی کاهش می یابد بلکه سبک زندگی هم بهبود می یابد .

عایق حرارتی

insulation-thermal

چگونه خانه هایمان را مجهز به عایق حرارتی ایزوهم کنیم ؟

برای درک این مطلب که عایق حرارتی چگونه کار می کند باید آزمایش هایی مبنی بر کنترل انرژی توسط ایزوهم صورت گیرد . که شامل ۳ روش اساسی یعنی انتقال ، هدایت و تابش حرارت است .

مواد خام مانند زمانی که که یک قاشق در فنجان قهوه قرار می گیرد گرما را از طریق دسته آن به سمت شما هدایت می کند گرما  و حرارت از طریق مایعات و گازها جریان می یابد به همین دلیل هوای گرم تر ، سبک تر است و هوای سرد سنگین تر پس هوای گرم بدلیل سبکی راحت تر به خانه نفوذ می کند . گرمای تابشی در یک خط مستقیم حرکت می کند و هر جسم جامدی که در مسیرش قرار دارد و انرژی و گرما را جذب می کند ، گرم می کند .

الیاف ایزوهم

بهترین الیاف برای عایق حرارتی الیاف ایزوهم می باشد که بیشتر گرما رو جذب و با کم ترین میزان خارج می کند موانع تابشی و سیستم های عایق بندی بازمانده با کاهش میزان گرمای تابشی کار می کند و نمی توانند مانند عایق حرارتی ایزوهم عمل کنند . همچنین برای عایق کاری موثر باید سطح مورد نظر به صورت کامل پوشش داده شود .

عایق حرارتی

دماشناسی محیط

بدون قید و شرط در مکانیزم جریان هوا ، تفاوت زمانی بین گرم تر شدن موثر محیط وجود دارد .

بدین معنی که در خانه شما حرارت ایجاد شده در فصل زمستان به طور مستقیم می تواند از درب ها ، روزنه دیوارها ، کف و سقف به راحتی عبور کرده و به خارج از منزل جریان یابد . همچنین هوای گرم به طور مستقیم به هر کجا که تفاوت دما وجود دارد در حال حرکت است و به دلیل سبکی به سرعت با جریان هوای سنگین تر مخلوط می گردد  در طول  فصل گرما  ، هوای خنک کننده ها از طریق  درب ها و پنجره ها به خارج خانه جریان می یابد . پس برای حفظ آرامش در فصل گرما عایق حرارتی ایزوهم کمک می کند سرمای تولید شده توسط خنک کننده در خانه حفظ شود و در فصل سرما گرمای داخل خانه به فضای بیرون انتقال نیابد .

با ایجاد و نصب عایق حرارتی ایزوهم در خانه می توان دمای خانه را متعادل کرد و تبادل هوای گرم و سرد را در فصول مختلف متوقف کرد .

 

ارزش مواد عایق :

یک ماده عایق مناسب باید نسبت به جریان و هدایت گرما مقاوم باشد و باید مقاومت حرارتی  آن اندازه گیری شده و با توجه به میزان اثر بخشی ضخامت آن را تعیین کرد . ارزش یک عایق حرارتی به نوع عایق ، ضخامت و تراکم آن بستگی دارد . در هنگام نصب باید مقدار لایه های مورد نیاز  برای پوشاندن کامل  منافذ را محاسبه کنید .  نصب عایق بیشتر در خانه باعث افزایش ارزش و مقاومت در برابر جریان گرما نمی شود بلکه نصب عایق حرارتی با کیفیت ارزشمند است . برای تعیین نوع و کیفیت عایق بهتر است با مشاهدین ما در تماس باشید تا از چگونگی کیفیت عایق حرارتی ایزوهم اطلاعات بیشتری کسب کنید .

اثر بخشی و مقاومت عایق حرارتی ایزوهم به جریان گرما ، بستگی به چگونگی و محل نصب عایق دارد و به نسبت محل  اجراء نوع نصب شناسایی می گردد .

برای مثال عایق هایی که فشرده هستند نمی توانند در سطح عایق حرارتی ایزوهم کارایی داشته باشند . ارزش کلی یک دیوار با سقف تا حدودی  متفاوت از ارزش عایق حرارتی ایزوهم خواهد بود زیرا گرما و سرما به سرعت می تواند از طریق تیرها و مصالح ساختمانی عبور کند و به عنوان یک پل ارتباطی بین دمای بیرونی و داخل عمل کند . یک خانه بدون عایق مانند یک جنگجوی بدون جلیقه ی ضد گلوله است که هر لحظه ممکن است آسیب ببیند .

علاوه بر اینکه عایق حرارتی ایزوهم می تواند حفره ها و روزنه های ساختمانی را به اندازه کافی پر کند  میتواند جریان  و تبادل هوا را تا  حد زیادی کاهش دهد و تلفات حرارتی وانرژی را به حداقل برساند .

میزان استفاده از عایق حرارتی ایزوهم  بستگی به محل زندگی شما از نظر جغرافیایی دارد ، بدین معنی که آب و هوای محل زندگی شما چگونه و میزان استفاده شما از وسایل گرمایشی یا سرمایشی چه مقدار در سال و چه مقدار نیاز به عایق بندی وجود دارد . لازم به ذکر است که بدانید کنترل رطوبت و حرارت منزل برای سلامتی و همچنین برای کارایی بیشتر از انرژی موجود در خانه و جلوگیری از هدر رفتن آن اهیت دارد .

برای  اطلاعات بیشتر راجع به عایق حرارتی ایزوبز و عایق های دیگر ما برای خانه و مشاهده رایگان جهت عایق کاری  مناسب با ما تماس حاصل فرمائید .

 

مشخصات فنی عایق حرارتی و برودتی ایزوهم

ضخامت ۵٫۷٫۱۰٫۲۰٫۵۰ میلی متری

کاهش ۴۰ الی ۶۰ درصد انرژی
غیر قابل اشتعال
ضد رطوبت
دارای تائیدیه بهداشت Oeko-tex
دانسیته ۵۰۰gr/m³
دارای تائیدیه اروپا از سازمان Itbak
طول عمر بالا
حمل و نصب آسان

توضیحات مختصری از عایق حرارتی و برودتی

عایق حرارتی می تواند کاربرد موثر و مهمی در پوسته ساختمان از جمله دیوارهای خارجی ، کف و سقف ها داشته باشد.
بنا به گزارش روابط عمومی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت با توجه به مصالح مورد استفاده در ساختمان ها محیط منازل تبادل حرارتی با فضای خارجی ایجاد میکنند در نتیجه عایق حرارتی می تواند نقش مهمی در گرم نگه داشتن ساختمان در فصل سرما و خنک نگه داشتن آن در فصل گرما را ایفا کند.

بر اساس این گزارش برای اجرای عایق حرارتی در ساختمان از یک لایه حرارتی به صورت الیافی و اسفنجی می توان استفاده کرد.

عایق حرارتی ایزوهم علاوه بر اینکه ضخامت بسیار ناچیزی دارد و از لحاظ بهداشتی کاملا بی خطر بوده و می تواند به صورت کامل روزنه های دیوار را بپوشاند.
به دلیل مشکل عمده ی بسیاری از عایق های حرارتی که در اثر فشرده و یا مرطوب شدن کارایی خود را بیش از ۵۰ درصد از دست می دهند ولی عایق حرارتی ایزوهم می تواند در مقابل فشار و رطوبت مقاومت کرده و عمر طولانی محصول می تواند عامل اصلی انتخاب این عایق باشد.
با اجرای این عایق در هنگام ساخت ساختمان می توان به راحتی هزینه های مصرف سوخت را به حداقل رساند.

برتریهای عایق حرارتی و برودتی ایزوهم نسبت به عایق های دیگر

به علت استفاده از مواد سبک , وزن عایق حرارتی و برودتی ایزوهم به شدت کاهش یافته و به وزن ۱ کیلو گرم بر مترمربع رسیده . یک دیوار کار شده با این عایق در مقایسه با نمونه مشابه عایق های دیگربسیار سبک می باشد . این مسئله به ویژه در سبک سازی ساختمان نقش بسیار مهم دارد.
این عایق بر خلاف عایق های دیگر در برابر رطوبت هوا و شرایط شکستگی و خرابی و پوسیدگی دچار آسیب پذیری نمیباشد . که این مسئله باعث حداقل شدن هزینه تعمیر و نگهداری میگردد . در مقایسه با دیگر محصولات از طول عمر استثانی ۵۰ سال درمحیطهای مرطوب برخوردار است .

همچنین به علت عدم پوسیدگی از نظر بهداشت ترکیه نیز Oeko – tex تائید شده و جای نگرانی برای تجمع میکروب در ساختمان نمیباشد .دستیابی به فضای مفید بیشتر , ضد رطوبت , ضخامت ناچیز , سرعت حمل و نقل و سهولت نصب ایزوهم در ارتفاعات , صرفه جویی در هزینه سرمایش و گرمایش ساختمان به دلیل جلو گیری از تبادل سرما و گرما و در نتیجه مصرف انرژی از جمله برتریهای این عایق نسبت به دیگر عایق ها میباشد.

ایزوبز

در شبکه های اجتماعی ما را به اشتراک بگذارید...Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Share on Facebook

اضافه کردن نظر

12 دیدگاه برای “عایق حرارتی و برودتی”

 1. ALI گفت:

  سلام
  ببخشید یکی از دیوارهای مغازه بنده با دیوار تنور نانوایی مشترک میباشد متاسفانه بالای ۸۰ درجه حرارت از دیوار منتقل میگردد به نظرتون عایق حرارتی ایزوبز میتواند این مشکل ما رو حل کند؟

  1. tavrizhark گفت:

   سلام
   دوست عزیز شما میتوانید از عایق حرارتی ایزوبز با ضخامت ۱۵ میلی متر استفاده کنید . با این محصول میتوانید ۸۰ درجه رو به ۳۰ درجه کاهش دهید برای کاهش بیشتر نیز می توانید دولایه کار کنید برای بررسی عایق حرارتی ایزوبز میتوانید از کانال تلگرام حرارتی بازدید کنید.
   t.me/izobozz_insulation

 2. رسول شریفی گفت:

  سلام.
  این عایق حرارتی غیر قابل اشتعاله یا ضد حریقه؟
  میشه راجع به کاراییش بیشتر توضیح بدین؟

  1. tavrizhark گفت:

   با سلام
   عایق حرارتی ایزوبز غیر قابل اشتعال میباشد و حالت کند سوزی دارد فقط در مقابل عوامل شعله به صورت کند میسوزد اگر شعله رو برداریم خودبخود خاموش میشود.

 3. حامد رشیدی گفت:

  سلام و وقت بخیر خدمت شما
  این عایق حرارتی که من راجع بهش خوندم چه قیمتیه و اینکه ضخامتش چقدره. ممنون میشم از کاراییش هم توضیح بدین

  1. tavrizhark گفت:

   با سلام
   برای عایق حرارتی بستگی به درجه حرارت و مکان مورد استفاده کی توانید از ضخامت های ۵ و ۷ میلی متری استفاده نمایید.این محصول برای جلوگیری از تبادل حرارت بین دو محیط مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند مصرف انرژی را تا ۴۰ درصد کاهش دهد برای قیمت محصول مورد نظر با بخش فروش تماس حاصل فرمایید. ۰۹۱۴۳۰۶۱۷۲۶

 4. آرش نصرتی گفت:

  سلام
  میشه این عایق حرارتی رو جایگزین عایق های پاششی کرد؟

  1. tavrizhark گفت:

   با سلام
   هرکدوم جایگاه خودشو دارد این محصول راحتی نصب و تمیزکاری و هزینه پایینی نسبت به عایق پاششی دارد

 5. ابراهیم زاده گفت:

  سلام
  این عایق حرارتی رو میشه روی دیواری سیمانی چسبوند؟
  با این ضخامت کم میتونه جلوی سرمارو بگیره؟

  1. tavrizhark گفت:

   با سلام
   بله این محصول (عایق حرارتی ) را با استفاده از چسب کاشی می توانید روی آجر مستقیم نصب کنید و بعد با استفاده از ملات سیمانی یا گچی پوشش دهید

 6. سیدی گفت:

  سلام و وقت بخیر خدمت شما دوست گرامی
  بابت عایق حرارتی یه سوال داشتم.
  روی این محصول باید پوشش بخوره؟
  و اینکه با این ضخامت کم مطمعنا میتونه سرمای بیرون رو به داخل انتقال نده؟
  منزل ما کوچیکه و نمیخوام از عایق ضخیم استفاده کنم.
  و خیلی خوبه که خوندم این عایق بهداشتیه. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید بزرگوار

  1. tavrizhark گفت:

   با سلام
   بستگی به شکل ظاهری محصول تصمیم با خود مشتری میباشد.
   عایق حرارتی ایزوبز با ضخامت ۵ میلی متر برای مجتمع های مسکونی و تجاری مناسب بوده و نیازی به ضخامت بالای محصول نمی باشد. این محصول کاملا بهداشتی وضد سایش می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + شش =

مطالب بروز