۳۲۸۷۶۳۲۹ - 041 ۰۹۱۴۳۰۶۱۷۲۶

نقش الیاف ایزوهم به عنوان عایق صوتی

زندگی پر از سروصدا و ما همیشه طالب آرامش و شنیدن صدا های هنجار هستیم و هر چه بیشتر چیش می رویم بشر نسبت به حس شنوایی بیشتر توجه پیدا می کند .

نقش الیاف ایزوهم به عنوان عایق صوتی

در دنیای امروز آلودگی صوتی بخش عمده ای از مشکلات زندگی در شهر های بزرگ به شمار می رود و اثرات زیان آور آن در واکنش های اجتماعی و سلامتی شهروندان قابل مشاهده است.

بلندی یک صوت با اندازه گیری انرژی امواجی که این صوت تولید میکند قابل اندازه گیری است . این انرژی که به آن شدت صوت گفته می شود با واحد دسیبل (dB) سنجش می گردد.

آستانه شنوایی برای گوش انسان بین  ۰ تا ۱۲۰  دسیبل می باشد که از ۷۰ دسیبل به بالا برای گوش انسان درد آور می باشد.

استفاده از عایق صوتی مناسب با استانداردهای جهانی به ما کمک می کند تا محیطی آرام را برای زندگی خود فراهم سازیم .

میزان صدای قابل قبول برای مکان های مختلف به شرح زیر می باشد.

بیمارستان ها ۲۰ الی ۲۵ دسیبل

اماکن مسکونی ۳۰ الی ۴۵ دسیبل

مدارس ۳۵ الی ۴۰ دسیبل

ادارات ۴۰ الی ۵۰ دسیبل

میزان انتقال صدا عددی است که میزان عایق صوتی بودن توسط هر یک از مصالح صاختمانی را مشخص می کند.و بر حسب  dB بیان می شود. و هر چه این عدد در یک ماده بیشتر باشد بیانگر این است که ماده مورد نظر عایق صوتی مناسبی برای استفاده می باشد.

بسیاری از مواقع موسیقی را در داخل اتاق گوش می دهیم تا در محیط های باز ، بنابر این آشنایی با عایق صوتی مناسب می تواند تاثیر مهمی در ساختمان سازی و عایق کاری آن داشته باشد. عایق صوتی ایزوهم برای عایق کاری دیوارهای داخلی ساختمان می تواند کاهش ۵۰ الی ۱۰۰ دسیبل نسبت به ضخامت محصول را همراه داشته باشد و همچنین عایق صوتی مناسبی برای دیوارهای مشترک و بین طبقات چند واحدی باشد.

برای جلوگیری از خروج صدا از یک واحد مسکونی نه تنها باید مواردی که برای کنترل صوت مدنظر قرار دارد را رعایت کرد بلکه باید دیوار ها ، درب ها ، کف و سقف و … را عایق کاری و ایزوله کرد

مهندس پروژه و ناظر باید دقت کند که هیچ منفذی برای تبادل صدا در محل مورد نظر وجود نداشته باشد توجه به برخی نکات هنگام ساخت می تواند به عایق صوتی کردن بهتر آن کمک کند . برای مثال از مهمترین نکاتی که باعث ورود و خروج صدا به داخل منزل می شود کانال های تهویه هوا ، کولر و همچنین دیوار های نازک داخلی است.

در نتیجه انتخاب عایق صوتی مناسب علاوه بر ایزوله شدن ساختمان از لحاظ صوتی میتواند در کاهش مصرف انرژی هم نقش به سزایی را ایفا کند. عایق صوتی ایزوهم با بهره گیری از فناوری نانو می تواند تا ۴۰ درصد مصرف انرژی را کاهش دهد.

 

نقش الیاف ایزوهم به عنوان عایق صوتی

نقش الیاف ایزوهم به عنوان عایق صوتی

در شبکه های اجتماعی ما را به اشتراک بگذارید...Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Share on Facebook

اضافه کردن نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 18 =

مطالب بروز