۳۲۸۷۶۳۲۹ - 041 ۰۹۱۴۳۰۶۱۷۲۶

عایق صوتی ایزوهم

عایق صوتی ایزوهم

سرو صدا

عایق صوتی ایزوهم : در علوم مهندسی ، سرو صدا یک جزء نامطلوب از یک سیگنال است . از اصلاح سرو صدا اغلب برای اشاره به یک صدای ناخواسته استفاده می شود .

نمای صوتی

محیط آئوستیک ، ترکیبی از همه تلفن های موبایل داده شده در یک منطقه که توسط محیط اصلاح شده و توسط مردم درک شده است .

سطح فشار صوت

سطح فشار معین یک مربع غیر متعاری از فشار ، فشار صدا در یک محیط داده می شود که بین فشار متوسط و فشار در موج صدا تفاوت وجود دارد . به عنوان مثال RMS ارزش دارد که معمولا در طول زمان و یا فضا به طور متوسط فراهم می کند . از آن جا که گوش انسان یک پاسخ طیفی ثابتی ندارد فشار صدا اغلب به طوری که مسابقات اندازه گیری و فرکانس برای بدوی مطابقت با پاسخ گوش انسان استفاده شده است .

 

عایق صوتی ایزوهم

عایق صوتی ایزوهم

صوت شناسی

صوت شناسی در میان رشته های علوم پایه به وسیله مطالعه بر روی امواج مکانیکی گازها ، مایعات و جامدات دارای ارتعاش صوتی فراصوت و فروصوت توسط یک دانشمند صوت میگیرد و نگرانی او این است که یک مهندس بلندگو یا ضبط صوت می تواند با دستکاری و مخلوط این دو صداهای شبیه به هم تولید کند .

تقریبا همه برنامه های کاربردی آکوستیک که جنبه مدرن دارند پیدا شده از رشته های فرعی جامعه هستند و عبارتند از : پردازش سیگنال های صوتی –معماری آکوستیک، آکوستیک زیستی ؛ الکترو آکوستیک ، نویز محیط زیست ، آکوستیک موسیقی ، کنترل نویز ، آکوستیک روانی ، سخنرانی با صدای فوق العاده ، آکوستیک در زیر آب و ارتعاش

یک پرده درام می تواند صدای ارتعاش تولید کند .

در فیزیک صوتی یک ارتعاش است که معمولا مانند امواج مکانیکی قابل شنیدن است و از جابجایی و فشار هوا با آب در محیط پخش می شود . در فیزیولوژی و روانشناسی صدا یک پذیرش است از ادراک مغز انسان که میتواند امواج صدا را بین فرکانس های Zohz تا Zokhz بشنود .

صدای بالاتر از Zokhz فراصوت است و پائین تر از Zohz فروصوت همچنین محدوده شنوایی در موجودات متفاوت است .

 

تعریف

صدا تعریف شده است توسط Ans/Asasl.1-2013 مانند نوسان در فشار ، جابجایی ذرات ، سرعت ذرات ، و … تبلیغ در یک رسانه با نیروهای داخلی و یا تبلیغ انطباق چنین نوسانی ، احساسی شنوایی برانگیخته شده توسط نوسان شرح داده شده است .

فیزیک صدا

آزمایش با استفاده از دو چنگال نوسان دار در فرکانس مشابه در حالی که ضربه ای در اولین چنگال تنظیم نشده است . چنگال دیگر در نوسان ناشی از تغییر دوره در فشار و چگالی هوا با هدف قراردادن چنگال دیگر و ایجاد یک رزونانس صوتی بین چنگال ها است .

با این حال اگر صاف کردن فلز را بر روی یک چنگالک می بینیم که تعدیل اثر و بر انگیختگیهای ان کمتر و کمتر به عنوان رزونانس صوتی تبدیل شده و به وطر موثر  به دست می آید .

صدا میتواند از طریق یک رسانه مانند آب هوا و جامد به عنوان امواج پیوسته پخش شود و همچنین به عنوان یک امواج عرضی در جامدات (امواج طولی و عرضی زیر را ببنینید .

امواج صوتی توسط منبع صدایی مانند دیافراگم ارتعاشی یک بلندگو استریو شبیه سازی شده اند . منبع صدا باعث ایجاد لرزش در محیط اطراف میشود همچنین به عنوان منبع ارتعاش رسانه است .

ارتعاشات به سرعت از منبع پخش می شود و در نتیجه امواج صوتی ایجاد می شود در فاصله ثابت از منبع ، سرعت فشار سرعت جابجایی و فشار جابجایی در فضا متفاوت است . توجه داشته باشید که ذرات رسانه با موج صوتی حرکت نمی کنند .

این به طور مستقیم برای جامدات آشکار است و همین مسئله برای مایعات و گازها نیز صدق است . در حالی که موقعیت متوسط ذرات در طول زمان تغییر نمی کند که لرزش ذرات در گاز با کایع باعث حمل و نقل ارتعاش گردد . در طول امواج ف انتشار می تواند منعکس شده و یا توسط رسانه کاهش یافته یا کاهش یابد .

رفتار پخش صدا معمولا توسط سه چیز تحت تاثیر قرار می گیرد .

یک رابطه پیچیده بین چگالی و فشار رسانه است : این ارتباط با درجه حرارت ، سرعت صدا را در محیط تعیین می کند .

حرکتی از محیط خور : اگر محیط در حال حرکت باشد این حرکت ممکن است سرعت مطلق صدای موج را با توجه به جهت حرکت افزایش یا کاهش دهد . برای مثال صدای حرکتی که از طریق باد صورت گیرد سرعت انتشار ان با سرعت باد افزایش می یابد . اگر صدا و باد در یک مسیر حرکت کنند و اگر صدا و باد در جهت مخالف یکدیگر حرکت کنند سرعت موج صدا با سرعت باد کاهش می یابد .

ویسکوزیته محیط: ویسکوزیته متوسط میزان صدای ضعیف را تعیین می کند.

برای بسیاری از رسانه ها مانند تهویه آب یا هوا به علت چسبندگی ناچیز است.

وقتی صدا از طریق رسانه ای که ثابت نیست در حال حرکت است ممکن است شکسته شود.

در زیر عکس مربوط ← فشرده سازی کروی امواج (طولی)

ارتعاشات مکانیکی که می تواند به عنوان صدا تفسیر شود قابلیت آن را دارد که از تمامی مواد عبور کند : گازها، مایعات، جامدات و پلاسما. ماده ای که از صدا پشتیبانی می کند صدای رسانه ای نامیده می شود و نمی تواند از طریق خلاءحرکن کند.ایزوبز این خلاء را ایجاد کرده تا امواج صوتی را به میزان قابل توجهی ضعیف کند.

در شبکه های اجتماعی ما را به اشتراک بگذارید...Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Share on Facebook

اضافه کردن نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

مطالب بروز