۳۲۸۷۶۳۲۹ - 041 ۰۹۱۴۳۰۶۱۷۲۶

عایق حرارتی سالن های مرغداری

عایق حرارتی سالن های مرغداری

عایق حرارتی سالن های مرغداری ، بعد از احداث سالن های مرغداری جهت پرورش طیور قطعا باید عملیات عایق کاری انجام گیرد.
این عایق کاری چه به لحاظ حرارتی و چه به لحاظ رطوبتی باید در بهترین کیفیت صورت گیرد.
به علت وجود پرندگان و استفاده از سیستم های گرمایشی بزرگ و پر مصرف برای جلوگیری از مصرف بی رویه انرژی انجام عایق کاری یکی از ملزومات این شاخه می باشد.


ایزوهم عایق حرارتی سالن های مرغِداری به دلیل وجود الیاف پلی استر و ضخامت بسیار ناچیز و همواره کارایی چشم گیر خود می تواند مصرف انرژی محیط را ۵۰ الی ۸۰ درصد کاهش دهد و بدیهی است که این امر باعث بازده بالای کار و کاهش مرگ و میر پرندگان خواهد شد.
طبق مطالعات و آزمایش های بدست آمده انرژی از نقاط مختلف خارج می گردد که ۵۰ درصد آن از طریق سقف صورت می گیرد پس باید دقت داشت که در مرحله ی ساخت سوله از پوشش مناسبی برای سقف استفاده کرد.

حدود ۳۰ درصد از انرژی در سالن های مرغداری از طریق دیوارها خارج می گردد.

برای عایق کاری دیوارها لازم است که متریال مورد استفاده به جهت وجود طیور بهداشتی باشد تا آسیبی به محل مورد نظر از لحاظ بهداشتی وارد نکند.
عایق حرارتی سالن های مرغداری با نام تجاری ایزوهم که کاملا بهداشتی بوده و علاوه بر خاصیت ذخیره انرژی و ممانعت از تداخل هوای خارج و داخل به دلیل عدم جذب رطوبت می تواند از ورود رطوبت به فضای مرغداری نیز جلوگیری نماید .

عایق حرارتی ایزوهم

۲۰ درصد از انرژی که از کف سالن ها خارج می گردد که این امر به دلیل پی ریزی و کف سازی با بتن و ملات های سیمانی و وجود رطوبت در خاک به سمت بالا حرکت کرده به کف سالن ها منتقل می شود.
با اینکه هدر رفت انرژی از کف از درصد پایین تری برخوردار است ولی عایق حرارتی سالن های مرغدا ی در قسمت کف از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
انتقال رطوبت و سرما از کف سالن به دلیل وجود پرندگان و اسکان پرندگان روی کف باعث ایجاد بیماری ،سرمازدگی و مرگ و میر می گردد.

توجه

در انجام عملیات عایق حرارتی سالن های مرغداری برای کف حتما باید توجه داشته باشیم که مواد و مصالح مرغوب مورد استفاده قرار گیرد.
عایق حرارتی ایزوهم مناسب ترین عایق چه به لحاظ ضخامت و چه از لحاظ کارایی می باشد که علاوه بر جلوگیری از نفوذ سرما در فصل زمستان در فصل تابستان هم دمای محیط را به صورت متعادل حفظ نماید.

در شبکه های اجتماعی ما را به اشتراک بگذارید...Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Share on Facebook

اضافه کردن نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

مطالب بروز