۳۲۸۷۶۳۲۹ - 041 ۰۹۱۴۳۰۶۱۷۲۶

روشهایی برای عایق صدا

روشهایی برای عایق صدا

هر وسیله ای که باعث کاهش فشار صوت شود را عایق صدا می گویند.

روش های متعددی برای کم کردن سروصدای محیط وجود دارد که عایق کاری صوتی  یکی از متداولترین این عایق ها می باشد .

از مزیت های استفاده از عایق صدا می توان به کنترل صدا در محیط و ایجاد فضایی آرام اشاره کرد.

عایق صدا می تواند از نفوذ صدا های ناهنجار به داخل منزل جلوگیری کند و این امر با رعایت و انجام عایق کاری مناسب امکان پذیر می باشد .  پوشش  منافذ دیوار ها ، پنجره ها ، درب ها و … می توانند عوامل موثری در عبور صدا باشند بهتر است در مصالح مورد استفاده در ساختمان از مصالح سخت و محکم  استفاده نشود چون این گونه مصالح به راحتی می توانند صدا را از خود عبور دهند . استفاده از عایق ایزوبز که بهترین عایق صدا در ایران می باشد میتواند این مشکل را برطرف نماید.

استفاده از عایق صدا در دیوار های داخلی ساختمان و بخصوص دیوار های مشترک در طبقات چند واحده به وسیله عایق ایزوبز می تواند کاهش ۵۰ دسیبلی صدا را به همراه داشته باشد.

عایق ایزوبز چیست؟

ایزوبز از الیاف پلی استر تو خالی تشکیل یافته و می تواند حداقل تا ۵۰ دسیبل صدا را کاهش دهد . ضخامت ۱۵ میلی متری محصول توانسته آن را از دیگر محصولات مشابه در بازار متمایز کند.

بنا به موارد مبحث ۱۹ سازمان مسکن و شهرسازی هر ساختمان در حال ساخت بعد از مرحله بتن ریزی و دیوار چینی که معمولا برای سبک سازی سازه از بلوک های سفالی یا بلوک های سبک استفاده می کنند مرحله عایق کاری آغاز می گردد. که بهتر است در این مرحله از ساخت و ساز عایق کاری صورت گیرد تا تاثیر بیشتری داشته باشد. عایق کاری دیوار های داخلی ساختمان از جمله پارتیشنبندی ، اتاق های ،  آشپزخانه ، حمام ، سرویس بهداشتی و … همچنین عایق صدا برای کف و سقف علاوه بر کاهش صدا باعث کاهش مصرف انرژی در فصل های گرما و سرما می شود . که عایق ایزوبز توانسته این مورد را تا ۴۰ درصد کاهش دهد.

عایق ایزوبز

در شبکه های اجتماعی ما را به اشتراک بگذارید...Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Share on Facebook

اضافه کردن نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − پنج =

مطالب بروز