۳۲۸۷۶۳۲۹ - 041 ۰۹۱۴۳۰۶۱۷۲۶

راهکارهایی برای عایق صوتی

راهکارهایی برای عایق صوتی

انسان برای مقابله با صداهای ناهنجار چه کارهایی انجام می دهد؟

مردم به صورت روزمره با صدا های آزار دهنده ای مواجه هستند برای مثال در هنگام  عبور از خیابان صدای بوق خودروها می تواند بسیار آزار دهنده و موجب اختلال در سیستم عصبی شود. برای جلوگیری از این اتفاق نیاز به آرامش و استراحت در محیطی آرام دارند. متاسفانه امروزه این محیط آرام برای استراحت حتی در خانه هم محیا نمی شود . وقتی  در خانه در حال استراحت هستیم صدای تلوزیون صدای ضبط صوت یا حتی صدای تلفن باعث اختلال در سیستم عصبی ما می شود. در چنین مواقعی افراد درب اتاق استراحت را می بندند . اگر صدا باز هم به گوش برسد دستان خود را در مقابل گوش خود قرار می دهند تا از نفوذ صدا جلوگیری کنند.

آیا بهتر نیست که به جای این همه مشکل سیستم شنوایی خانه هایمان را مسدود کنیم؟

عایق صوتی یکی از راهکارهای این مشکل است وقتی برای استراحت به منزل می رسیم اعضای خانواده در حال تماشای تلوزیون هستند یا در خانه همسایه دیوار به دیوار جشنی برپا شده پس بدیهی است که با وجود این همه صدا نمی توان استراحت کرد چون سیستم شنوایی منزل به خوبی عایق صوتی نشده است . به جای بستن درب اتاق یا گرفتن دست در مقابل گوش و در نتیجه کلافه شدن بهتر است محیطی ارام و ساکت برای خود و خانواده بسازیم یک عایق صوتی مناسب برای دیوارهای اتاق خواب جهت جلوگیری از ورود صدای تلوزیون می تواند محیطی آرام به ما هدیه کند.یا یک عایق صوتی برای دیوار مشترک تا صدای جشن و شادی همسایه دیوار به دیوار موجب آزار و صلب آرامش ما نشود.

متاسفانه امروزه بشر با استفاده از مصالح نا مرغوب در ساختمان یک سیستم شنوایی بسیار قوی و حساس را در منازل فراهم ساختن که موجب چنین مشکلات بزرگ شده که حتی در مواقعی وقتی همسایه دیوار مشترک برق خانه را روشن خاموش می کند صدای کلید آن به وضوح شنیده می شود . پس بهتر است با کمی دقت و وصله به جای پایین آردن سطح شنوایی خود توسط پنبه ، گوش های منزل را کر کنیم و آنها را از کار بیاندازیم .

عایق صوتی ایزوهم می تواند بهترین پنبه برای گوش خانه های ما باشد

راهکارهایی برای عایق صوتی

در شبکه های اجتماعی ما را به اشتراک بگذارید...Tweet about this on Twitter0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Share on Facebook

اضافه کردن نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − پنج =

مطالب بروز